Батькам


Шановні батьки!

Якщо Вам потрібні підручники для Ваших дорогих діток, то клікніть на посилання електронного ресурсу http://pidruchnyk.com.ua/, і Ви зможете безкоштовно завантажити будь-які для подальшого використання їх в навчанні. Всі підручники оновленні згідно навчальної програми на 2016/2017 рік, рекомендованою МОН України.

Не лишай дитину права залишатися дитиною!

Уявіть собі, що ви - педагогічний геній і виховали зразкову дитину: тиху, завжди поважаючу дорослих, яка ніколи не бунтує і не виходить з-під контролю, робить все, що дорослі від неї хочуть. У неї немає негативних почуттів до чого-небудь і до кого-небудь, вона совісна і акуратна, ніколи нікого не обманює. Але, може бути, тоді ми маємо справу з маленьким дорослим? Психологи вважають, що "зразкова" дитина - не щаслива дитина. Це дитина під маскою. Вона сховала своє "я" під оболонку, а всередині у неї дуже серйозні емоційні проблеми.
Виховуючи дітей, розвиваючи їх самодисципліну, давайте не забувати, що вони все-таки діти. Давайте залишимо за ними це право!

 

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти. Або - як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не зганяй на дитині свої образи; що посієш, те й зійде.
3. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї робиш: ти дав їй життя - як вона може тебе віддячити? Вона дасть життя іншому: це незворотний закон подяки.
5. Не стався до її проблем звисока.
6. Не принижуй!
7. Не муч себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, муч, якщо можеш і не робиш.
8. Пам'ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
9. Умій любити чужу дитину. Не роби чужій дитині те, що не хотів би, щоб інші зробили твоїй.
10. Люби свою дитину будь-якою: неталановитою, дорослою; спілкуючись з нею, радій, бо дитина - це свято, яке поки що з тобою.

1. ЛЮБИ СВОЮ ДИТИНУ!
Радій її присутністю біля тебе приймай її такою, яка вона є, бо то твій паросток, твоє творіння. Не ображай її не принижуй її, не розхитуй її віри у себе, не задавай болю несправедливою покарою, не відмовляй у твоїй довірі, дай їй привід любити тебе.

2. ОБЕРІГАЙ СВОЄ ДИТЯ!
Захищай дитину від фізичних та душевних небезпек, навіть якщо доведеться жертвувати власними інтересами й ризикувати своїм життям. Не заважай ні на що, коли йдеться про твоє дитя, про твою дивну квітку, яку можуть знівичити.

3. БУДЬ ДОБРИМ ПРИКЛАДОМ ДЛЯ СВОЄЇ ДИТИНИ!
Прищеплюй до духовних вартостей свого народу і сам живи, дотримуючись його традицій. Стався до дитини з великою відповідальністю, їй потрібне таке домашне вогніще, де сім'я дружна, де шанують і люблять людей похилого віку, де підтримують тісні та щирі зв'язки з усім родом і друзями. Вона має жити у такій родині, де панують чесність, справедливість, скромність, гармонія у всьому. Подружня зрада, заздрість, матеріальне збагачення у нечеснй спосіб, досягнення тієї чи іншої вигоди, хай навіть і для дитини, за допомогою безпринципних звязків і вчинків украй негативно позначається на моральному становленні особистості людини, яка діятиме завтра за зразком твоєї поведінки.

4. ГРАЙ ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ!
Віддавай дитині стільки часу, скільки необхідно для її розвитку, менше зважай на свої власні інтереси, інтереси дитини водночас і твої.Багато розмовляй з нею, не відвертайся, коли вона щось говорить: може саме в ту мить дитина звертається до тебе найбільшими таємницями свого життя. Грай з нею так, як їй подобається, приймай серйозно її гру, світ її уяви.

5. ПРАЦЮЙ ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ!
Допомагай дитині, коли вона намагається взяти участь у якійсь справі (у квартирі, садибі, на городі). Коли підросте, потроху залучай до праці з людьми і для людей. На дозвіллі під час канікул не бідкайся, що вона втомиться від роботи, бо для неї праця з дорослими то погляд у майбутне.

6. ДОЗВОЛЬ ДИТИНІ НАБУВАТИ ЖИТТЄВОГО ДОСВІДУ, НЕХАЙ НАВІТЬ НЕ БЕЗБОЛІСНОГО, АЛЕ САМОСТІЙНОГО!
Дитина визнає лише такі враження, які пережила самостійно, а власний життєвий досвід часто-густо не важить для неї нічого. Тож дай їй змогу самій "збирати свою скриню", навіть якщо тут існує певний ризик. Надмірна опіка й тепличні умови життя можуть виплекати соціального інваліда.

7. ПОКАЖИ ДИТИНІ МОЖЛИВОСТІ Й МЕЖІ ЛЮДСЬКОЇ ВОЛІ!
Розкрий перед дитиною чудові можливості розвитку й самоутвердження людської особливості відповідно до її особливостей та обдарованості. Водночас показуй на прикладах, що кожен має визнавати норми співжиття і дотримуватися їх у родині, в колективі, у суспільстві.

8. ПРИВЧАЙ ДИТИНУ БУТИ СЛУХНЯНОЮ!
Стеж за поведінкою дитини й спрямовуй її так, щоб учинене нею не завдало шкоди ані їй самій, ані будь-кому. Не обминай моментів, коли вона негарно поводиться у твоїй присутності, зауваж і поясни, чому треба чинити саме так, ане інакше - для неї це буде наукою.

9.ЧЕКАЙ ВІД ДИТИНИ ЛИШЕ ТАКИХ ДУМОК ТА ОЦІНОК, НА ЯКІ ВОНА ЗДАТНА НА ЕТАПІ СВОГО РОЗВИТКУ І ЯКІ МОЖЕ ПІДКАЗАТИ ЇЇ ВЛАСНИЙ ДОСВІД!
Мине багато часу, доки дитина навчиться орієнтуватись у складному світі, що оточує. Допомагай їй, скільки зможеш, і вимагай від неї власної думки чи самостійного висновку тільки з урахуванням реалій її вікового розвитку і вже набутого досвіду.

10.ДАВАЙ ДИТИНІ ЗМОГУ НАБУВАТИ ТАКІ ВРАЖЕННЯ, ЯКІ ПОЛИШАТИМУТЬ ВАРТІСНІ СПОГАДИ!
Дитина, як і дорослий "живиться" різними враженнями, які знайомлять її з життям і довкіллям інших людей. Дбай про те, щоб вона бачила, чула й відчувала якомога більше цікавого для себе, щоб збагачувалася корисними знаннями і добрими почуттями.

[завантажити] 2.4 MB

Посібник для батьків від КИЇВСТАР

[завантажити] 0.1 MB

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО РОЗВИТКУ ЧИТАЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ У ДІТЕЙ

 

[завантажити] 0.1 MB

Пам'ятка батькам від дітей

[завантажити] 0.1 MB

Порада батькам, як правельно виховати дитину